Oláh Miklós

Olah Miklos

Zenei tanulmányait Debrecenben kezdte, majd a Zeneakadémia elvégzése után a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarában, valamint a Contentus Hungaricus Kamarazenekarban dolgozott. 26 éve tagja a Budapesti Vonósok Kamarazenekarnak, mely együttessel elnyerték a Bartók – Pásztori díjat, a Magyar Tudományos Akadémia Klub Művészeti díját és az Artisjus díjat.
Tanított a Pécsi Művészeti Szakközépiskolában és a budapesti Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskolában.
Jelenleg a törökbálinti Szőnyi Erzsébet Zeneiskola, a Kodály Zoltán Énekiskola, valamint a Farkas Ferenc Zeneiskola gordonkatanára.
Növendékei közül eddig négyen szereztek diplomát a Zeneakadémián, zeneiskolánk zenekari vezetőjeként pedig országos III. és II. díjat szereztek az együttessel.