Oláh Miklós

Olah Miklos

Zenei tanulmányait Debrecenben kezdte, majd a Zeneakadémia elvégzése után a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarában, valamint a Contentus Hungaricus Kamarazenekarban játszott.

1987 óta tagja a Budapesti Vonósok Kamarazenekarnak, mely együttessel elnyerték a Bartók – Pásztori díjat, a Magyar Tudományos Akadémia Klub Művészeti díját és az Artisjus díjat.

Tanított a Pécsi Művészeti Szakközépiskolában és a budapesti Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskolában. Jelenleg a törökbálinti Szőnyi Erzsébet Zeneiskola, valamint a Farkas Ferenc Zeneiskola gordonkatanára.
Növendékei közül eddig négyen szereztek diplomát a Zeneakadémián, zeneiskolánk zenekari vezetőjeként pedig országos III. és II. díjat szereztek az együttessel.

2022-ben miniszteri elismerésben részesült.

A hozzászólások jelenleg ezen a részen nincs engedélyezve.