Kriesch Barbara

Diplomáját 2017 – ben szerezte hárfa művésztanár szakon a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen.

Tanárai voltak:  Gulyás Csilla, Batta Judit, Han-an Liu, és dr Vigh Andrea

Már az egyetemi évei alatt tanított Budapesten, többek között a Budai Magánzeneiskolában és a Csepeli Egressy Béni Zeneiskolában. 2017 szeptemberétől tagja  a Farkas Ferenc Zeneiskola tanári karának.

A tanításon kívül a szóló,  a zenekari játék és a kamarazene egyaránt jelen van az életében, Az elmúlt években a Pannon Filharmonikusok, a Győri Filharmonikus Zenekar és a Óbudai Danubia zenekarok kötelékében olyan karmesterekkel dolgozhatott együtt, mint Kocsis Zoltán, Kobajasi Kenicsiró vagy Takács-Nagy Gábor. A kamarazene műfaja áll hozzá a legközelebb, a cselló, hegedű, csembaló és fuvola mellet ének-hárfa felállásban is sokszor hallható. Az egyetemi évei alatt többször fellépett a Gödöllői Hárfafesztiválon, a Kaposvári Kamarazenei Fesztiválon és a Művészetek Völgyén. Számos külföldi országban koncertezett már, többek között Romániában, Írországban és Franciaországban.